V.A.MocartasThis is a featured page

Kompozitorius gimė 1756m. sausio 27 d. Zalcburge, Austrijoje. Volfgango Amadėjaus Mocarto tėvas, Leopoldas Mocartas, buvo smuikininkas ir taip pat kompozitorius. Jaunojo V.A.Mocarto talentą pastebėjęs jo tėvas kartu su seserimi Marija Ana pasiėmė mažąjį į koncertinį turą po Europą. V.A.Mocartas greitai išgarsėjo Europoje kaip vunderkindas.
1785m. V.A.Mocartas vedė Konstanciją Veber ir su ja susilaukė šešių vaikų, bet išgyveno tik du sūnūs. 1791m. kompozitorius mirė taip ir nepabaigęs savo paskutinio kūrinio - Requiem, kurį pabaigė jo mokinys, F.K.Ziusmajeris.
Apie 50 dididelių vokalinių kūrinių - operų, zingšpilų, mišių ir kt. - sudaro svarbią Mocarto kūrybos dalį. Tačiau gausesnė ir dar svarbesnė jo instrumentinė muzika. Parašė apie 50 simfonijų ir aoie 40 simfonijoms giminigų kūrinių - divirsimentų ir serenadų, 25 koncertus fortepijonui su orkestru, 20 koncertu kitiems instrumentams, 26 styginius kvartetus, 20 sonatų fortepijonui, 40 sonatų smuikui ir fortepijonui, bei daug kiyų kamerinių ansamblių. Savo kūryboje rėmėsi liaudies muzika - paprastomis dainingomis melodijomis. Daug dėmesio skyrė kūrinio formai, balsų išdėstymui.


No user avatar
Urte
Latest page update: made by Urte , Jun 10 2008, 10:12 AM EDT (about this update About This Update Urte Edited by Urte

1 word added
1 word deleted

view changes

- complete history)
Keyword tags: None
More Info: links to this page
There are no threads for this page.  Be the first to start a new thread.